دریافت فایل(11- شکست سد و پهنه بندی سیلاب ناشی از آن با استفاده از نرم افزار)

مشخصات نویسندگان مقاله شکست سد و پهنه بندی سیلاب ناشی از آن با استفاده از نرم افزارهای Hec-Ras3.1.1 , Mike11 ,Breach , Arcview (مطالعه موردی سد تنگ سرخ شیراز) زهرا قدم پور - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی راه و ساختمان، دانشکده مهندسی دانشگاه ناصر طالب...
دریافت فایل(11- شکست سد و پهنه بندی سیلاب ناشی از آن با استفاده از نرم افزار)|50058670|dks30011535|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد 11- شکست سد و پهنه بندی سیلاب ناشی از آن با استفاده از نرم افزار آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله شکست سد و پهنه بندی سیلاب ناشی از آن با استفاده از نرم افزارهای Hec-Ras3.1.1 , Mike11 ,Breach , Arcview (مطالعه موردی سد تنگ سرخ شیراز)

زهرا قدم پور - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی راه و ساختمان، دانشکده مهندسی دانشگاه
ناصر طالب بیدختی (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۳۳۶)
استاد دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز
احمد میرباقری (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۱۵۵۶)
دانشیار دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز


چکیده مقاله:

با توجه به خسارات بسیار زیاد ناشی از شکست سد، بخصوص در رابطه با سدهایی که در نزدیکی شهرهای بزرگ احداث می شوند، لازم است که همزمان با مطالعه و طراحی بخشهای مختلف سد این پدیده نیز در نظر گرفته شود. برای این کار می بایستی هیدروگراف خروجی ناشی از شکست سد با توجه به نوع شکست مشخص گشته، سپس با توجه به مرفولوژی پایین دست سد روند یابی سیل مشخص و پهنه ناشی از شکست سد تعیین گردد این مهم با بهره گیری از تلفیق مدلهای هیدرولیکی و سیستم اطلاعات جغرافیایی حاصل می گردد. این نقشه ها می تواند ملاک تصمیم گیری های مدیریتی در زمینه تعیین خسارات ناشی از شکست سد باشد. در این تحقیق شکست سد تنگ سرخ بر روی رودخانه خشک شیراز مورد بررسی قرار گرفته است. در آنالیز شکست، به منظور تعیین ابعاد رخنه بوجود آمده در سد و گسترش آن با زمان از برنامه Breach که بر مبنای مدل های فرسایشی، قوانین هیدرولیک، انتقال رسوب و مکانیک حاک پایه گذاری گردیده، استفاده شده است. با توجه به نتایج حاصل، روند یابی سیل ناشی از شکست سد، در پایین دست با استفاده از برنامه های Hec-Ras3.1.1 , Mike11(2001) صورت پذیرفته است. نتایج حاصل به محیط Arcview برده شده و نقشه های پهنه بندی سیلاب تهیه گردیده است.


کلیدواژه‌ها:

شکست سد - روند یابی سیل - Hec-Ras3.1.1 - Mike11 - Breach - Arcview


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


قدم پور, زهرا؛ ناصر طالب بیدختی و احمد میرباقری، ۱۳۸۵، شکست سد و پهنه بندی سیلاب ناشی از آن با استفاده از نرم افزارهای Hec-Ras3.1.1 , Mike11 ,Breach , Arcview (مطالعه موردی سد تنگ سرخ شیراز)، هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (قدم پور, زهرا؛ ناصر طالب بیدختی و احمد میرباقری، ۱۳۸۵)
برای بار دوم به بعد: (قدم پور؛ طالب بیدختی و میرباقری، ۱۳۸۵)مطالب دیگر:
📝موضوع گزارشتجهيز منابع مالي يكي از الزامات توسعه بخش كشاورزي است📝موقعيتي براي انجام طرح درجة صلاحيت در سيستم مديريت مركزي نسل آينده 18 ص📝موقعيتي براي انجام طرح درجة صلاحيت در سيستم مديريت مركزي نسل آينده📝مهدویت 16 ص📝مهدویت در ادیان📝مهدویت1📝مهدويت در اديان الهي 16 ص📝مهدويت در اديان الهي02📝مهدويّت و مسائل كلامى جديد📝مهدی های دروغین📝مهدي📝مهدي2📝مهدي3📝ميريت مشاركت 18 ص📝ميکروبيولوژي📝نبوت در نهج البلاغه📝نبوت📝نحوه خلقت انسان ازدیدگاه قرآن 9 ص📝نخود 13 ص📝نرم تنان📝نساجی📝نسبت دین و لیبرالیسم 20 ص📝نسبت دین و لیبرالیسم📝نشانه‌هاي ظهور در كلام اميرالمؤمنين📝نظارت بر عملكرد مديران 15ص